Aceasta distinctie, intre gand si sine, m-a ajutat enorm in procesul meu terapeutic. Fix cum scrie in articol, este ca si cum inveti o limba noua. Ciudata, nefamiliara la inceput, dar tot practicand, ajungi sa te imprietenesti cu ea. Excelent articol, multumim!
Inca imi este si mie greu, pentru ca, asa cum spui se simte cumva nefamiliar sa nu te identifici cu gandurile, la fel se intampla si cand vine vorba despre corpul nostru. Majoritatea suntem :) corpul, gandurile si ce ne spun ele despre noi…dar atunci, cine suntem noi de fapt? :)
Aceasta distinctie, intre gand si sine, m-a ajutat enorm in procesul meu terapeutic. Fix cum scrie in articol, este ca si cum inveti o limba noua. Ciudata, nefamiliara la inceput, dar tot practicand, ajungi sa te imprietenesti cu ea. Excelent articol, multumim!
Inca imi este si mie greu, pentru ca, asa cum spui se simte cumva nefamiliar sa nu te identifici cu gandurile, la fel se intampla si cand vine vorba despre corpul nostru. Majoritatea suntem :) corpul, gandurile si ce ne spun ele despre noi…dar atunci, cine suntem noi de fapt? :)
Ce eliberator! Multumim